De meest spectaculaire Friese paarden veiling!
21-12-2019
Laatste nieuws
Tijden kerstveiling.
10-12-2019
...
Er zijn weer nieuwe paarden geplaatst met nieuwe filmpjes
09-12-2019
Aanmelden nieuwsbrief.
25-10-2019
De Kerstveiling

Nadat er enkele jaren, in Mariënheem, geen kerstveiling heeft plaatsgevonden, was ik toch enigszins vereerd dat een klein groepje mensen mij vroeg om de Kerstveiling weer te organiseren. Bij de eerste voorstellen heb ik resoluut nee gezegd, daarna heb ik erover nagedacht en heb ik aangegeven dat ik het niet meer wil organiseren maar dat ik wel heel graag mijn medewerking hieraan wil verlenen. Het was immers toch altijd wel iets mijn ding.

In samenwerking met de Manege Bartels en een select groepje mensen zijn we er uiteindelijk uitgekomen. Samen hebben we de taken verdeeld zodat het nu haalbaar is en het leuk is voor iedereen.

Met elkaar hopen wij, deze geheel nieuwe editie, nieuw leven in te blazen. Op de eerste plaats streven wij naar hoge kwaliteit paarden. We willen paarden presenteren, geselecteerd door team KVM, die men via de normale weg niet kan bemachtigen. De paarden die later terug te zien zullen zijn bij grote keuringen en sport
Lees meer >
de Paarden
Arne-Marije vb
2016 I Hengst

Arne Marije is een erg vrolijke en jeugdige hengst die graag wil werken zich fijn en licht laat bewerken
en toch vlug genoeg is om een goed dressuur paard te kunnen worden , Arne Marije toond altijd inzet
en is uitermate betrouwbaar ook in de baan evenals buiten in het verkeer waar hij al enkele keren is geweest
voor de kar. Deze nog jonge hengst is gecelecteerd voor de Friesian Talenten Cup waar hij in de voor selectie
van Balkbrug op een welverdiende 4 plek stond. Om te zien is Arne Marije een mooie luxe hengst met veel front
en uitstralling beschikt over 3 goede basis gangen met een exstra versneling in de draf . Zowel klinische als op
de rontgenfoto's zijn er geen opmerkingen bij deze hengst.

        Ygram
      Sierk
        Berbertje ster, pref 6
    Ulbert sport
        Leffert sport, pref
      Famke ster, pref
        Lady Spray ster, pref 5
  Maurits sport
        Tjimme
      Ulke sport
        Fabiolaa ster, prest, pref 5
    Wendy fan Pompebled ster, pref 4
        Jurjen
      Inge H ster
        Fardou ster, pref 4
Arne-Marije vb
        Reitse sport, pref
      Brandus sport, pref
        Hoogheid ster
    Rindert sport
        Jochem sport, pref
      Elske ster, pref 5
        Vinola ster, pref
  Ingemarije stm
        Reitse sport, pref
      Olof sport, pref
        Wieneke ster, prest
    Gelbrich fan ster
        Doeke
      Berber fan Tjessingawei stm
        Elske F ster

Arne Marije komt uit een stam met veel sportbloed, zo heeft zijn vader Maurits sport veel sportpaarden gebracht  en voert hij van moeders kant via de sporthengst Rindert het bloed van de sport paarden leverancier bij uitstek; Brandus. We moeten zeer zeker niet vergeten te vermelden dat de fijne en werkwillige karakters die Olof aan zijn nakomelingen heeft door gegeven ook in de bloedlijn van deze Arne Marije verankerd zijn. Leuk detail is dat de volle zus van de moeder van Arne Marije de kroonmerrie Thyntsje is, die weer de moeder is  van de kroonmerrie Thirsa fan Jentsjes Pleats, die de Talenten Cup al eens wist te winnen.

Lees meer
Flinter fan Panhuys vb
2017 I Merrie

De stalnaam van deze merrie staat eigenlijk al garant voor voor succes.
Flinter fan Panhuys komt van de welbekende fokstal waar oa dekhengst Jasper vandaan komt.
Ze is een royaal ontwikkelde merrie met een prachtig koppie. In stap maakt ze een mooie ruime en taktmatige beweging, in draf heeft ze een mooi zweefmoment en kracht en een heel mooie zelfhouding.
Flinter is een vriendelijke en meewerkende merrie in de omgang, ze doet met plezier het lichte longeerwerk ter voorbereiding op de veiling.
Wij denken dan ook, een belofte voor de toekomst en wij hopen dan ook zowel in de sport als op de keuringen veel van deze merrie terug te horen. Flinter is klinisch gekeurd en gezond bevonden.

      Ulbert sport
    Maurits sport
      Wendy fan it Pompebled ster, pref
  Markus
      Onne sport
    Jildau fan Teakesyl ster, prest, pref
      Welmoed fan Teakesyl ster, pref
Flinter fan Panhuys vb
      Melle sport
    Fabe sport, pref
      Kee ster
  Fetsje fan Panhyus ster, sport
      Hearke sport, pref
    Rixt W ster, prest, pref
      Antje ut de Mieden ster, prest

Stam 27: Flinter is een dochter van de ster sport merrie Fetsje die een ABFP test op haar naam heeft staan van maar

liefst 82,5 punten. Ook haar moeder Rixst heeft een ABFP test gelopen van 79 punten en heeft zelf ook nog eens 4

nakomelingen met het sport predikaat. Via haar gaan we terug naar haar moeder; de ster prestatie merrie Antje ut de Mieden, voor velen bekend, zij is namelijk ook de moeder van de legendarische hengst Jasper.

Lees meer
Floor van de Egberdina Hoeve vb
2017 I Merrie

Nog nooit op de keuring geweest, maar zoals wij het zien is Floor het ideale keuringspaard! Floor is een statige merrie
met een mooi hoofdje en veel behang. Ze kijkt met een brutale snoet de wereld in maar is erg vriendelijk.
Deze 2 jarige Omer merrie heeft veel ras en luxe in haar lichaam. Als ze ontspant kan ze fenomenaal stappen, haar manier van draven doet je watertanden, en is uit het boekje! En ook daarin kan ze telkens nog een tandje bijschakelen en weet ze je keer op keer nog weer te verbazen. Floor is klinisch gezond bevonden.

        Barteld
      Pyt
        Clazien ster
    Gjalt sport
        Lucas
      Margriet C
        Godiva ster, pref 7
  Omer
        Doeke
      Karst
        Romkje ster, pref 6
    Zandra fan ster, pref 5
        Nean pref
      Idske fan ster, pref 7
        Tjallie ster
        Mark pref
      Jochem sport, pref
        Ottsje ster, pref 5
    Feitse pref
        Bjinse
      Lysebet ster, pref 8
        Ankje model, pref
  Thea vd Egberdina ster, prest, pref 5
        Jochem sport, pref
      Tjimme
        Tjimkje ster, pref 6
    Anoeska ster, pref 4
        Dimer
      Liedia ster
        Titie ster

Stam 103, Floor is de de dochter Van de bekende merrie Thea, moeder van maar liefst 5 stermerrie's en een model merrie.  zelf is ze ook prestatie verklaard door haar goed presterende nakomelingen, ook de overgrootmoeder Anoeska die 4 stermerrie's heeft voortgebracht heeft ook vele sportpaarden geleverd in zowel de dressuursport als in de mensport.  Ook van de Mark dochter Titie is bekend dat zij veel goede dressuurpaarden heeft voortgebracht.

Lees meer
Rymer K.V Ster, Sport
2013 I Hengst

RYMER... Een fries zoals een fries zou moeten zijn! Een plaatje van een paard.  Modern, groot, luxe, indrukwekkend, absurd dik en lange manen.. Hij heeft het allemaal. Als 3 jarige heeft rymer deelgenomen aan het C.O. maar werd helaas niet goedgekeurd. Direct na het C.O. heeft hij deelgenomen aan de Friesian Talent Cup waar hij het tot in de finale bracht.  Vanaf zijn 4e jaar heeft Rymer in de sport vele overwinningen behaald en is intussen zeer ervaren in de dressuurring. Hij is Z1 geklasserd en heeft het sport predikaat al op zak. In de training springt hij ook al een groene galopwissel. Rymer is een vrolijke en bewerkbare hengst, geen slome, maar wel eerlijk en betrouwbaar.

Dit is uw kans om een een eyecatcher te kopen om mee te schitteren in de toekomst.

Rymer is recent opnieuw op foto's en klinisch gekeurd.

        Lammert pref
      Frans
        Pauline ster
    Melle sport
        Ygram
      Woltje ster, pref 4
        Elske pref 4
  Fabe sport, pref
        Ritske pref
      Romke
        Seaske ster, pref
    Kee ster
        Ulrig
      Hilja ster
Rymer K.V Ster, Sport
        Tamme
      Leffert sport, pref
        Bontsje ster, pref 5
    Onne sport
        Hearke sport, pref
      Ytsje ster, pref 5
  Nynke K.V ster
      Pike
    Ivonne ster pref 5
        Lammert pref
      Eline ster
        Olga ster

Stam 25: Rymer is een zoon van de merrie Nynke R.V en gaat via de ster pref merrie Ivonne terug naar de ste merrie Eline , om vervolgens bij de stermerrie Olga uit te komen.

Lees meer
Grietsje van Stal Chardon vb
2018 I Merrie

Grietsje is een mooi fries en jeugdig jaarling van meervoudig kampioenshengst  Jurre. Ze heeft een prachtig statuur en uitstraling, en erg mooi droog beenwerk  tevens is het voor haar leeftijd een zeer goed ontwikkelt en groot enter. Daarnaast is Grietsje ook een geweldige beweger. Als veulen ontving ze al een 1e premie. Als jaarling behaalde ze wederom een eerste premie en stond op kop in haar rubriek op de fokdag in Drachten. Haar stap is goed, haar manier van draven uit het boekje. Grietsje en vriendelijk en nieuwsgierig in de omgang, en ze heeft uiteraard al iets ervaring op de keuringen. Dat beloofd een echte te worden voor de toekomst! Klinisch is Grietsje in orde bevonden.

        Sierk
      Ulbert sport
        Famke D ster, pref 4
    Maurits sport
        Ulke sport
        Inge H ster
  Jurre
        Olof sport, pref
      Jasper sport, elite, pref
        Antje uit de Mieden ster, prest
    Teatske ster
        Teunis sport, pref
      Grietsje ster
        Joukje L ster, pref 4
Grietsje van Stal Chardon vb
        Tamme
      Leffert sport, pref
        Bontje ster, pref 5
    Tjalke
        Doeke
      Selma fan Grupstal ster, pref 4
        Ellie ster, pref 7
  Geartsje fan Great Beckum ster
        Fetse sport
      Time
        Katinga ster, prest, pref 5
    Maya fan Great Beckum ster
        Reitse sport pref
      Martzen fan Great Beckum model pref 5
        Neatocht ster

Stam 115: De moeder van Grietje is de 1.65 metende 1e premie stermerrie Geartsje, zij gaat terug naar de  ster merrie Maya om vervolgens uit te komen bij de model pref merrie Martzen. Martzen is onder andere de moeder van de Kfps hengst Ait, via haar komen wij uit bij de stermerrie Neatocht.

Lees meer
Sjieke van de Klei Kroon
2013 I Merrie

Haar naamt zegt het eigenlijk al: Sjieke is een luxe,en zeer imponerende verschijning met een voorname uitstraling. Een prachtig hoofd, fantastisch behang en maat! Ze stapt ruim voldoende en heeft een excelente draf waarin ze ook  nog geweldig kan schakelen.Ze heeft in haar jonge leven alleen maar 1e premies behaald. In 2016  werd ze zelfs algemeen kampioene op de fokdag in Kootwijk. Sjieke is al kroon en heeft een goede ibop gelopen.Ze heeft 2 veulens gehad; Fay van de Klei en Lobke van de Klei, uiteraard waren dit heel interessante veilingspaarden geweest!  Zo een feest is het helaas niet, de eigenaar wil het avontuur zelf aan gaan met de jeugd!  Dit jaar is ze bewust niet geinsemineerd met  het vooruitzicht op de voorbereiding voor het model predicaat waar ze komend jaar oud genoeg voor is. Sjieke is klinisch gezond bevonden.

        Reitse sport, pref
      Olof sport, pref
        Wieneke ster, prest
    Jasper, sport, elite, pref
        Franke
      Antje ut Mieden ste,r prest
        Elskje ster, pref 9
  Beart sport, pref
        Jochem sport, pref
      Feitse pref
        Lysebet ster, pref 8
    Setske F ster, prest, pref 13
        Dagho
      Kinge model, pref 4
        Namke model, pref 8
Sjieke van de Klei Kroon
        Tamme
      Leffert sport, pref
        Bontsje ster, pref 5
    Tsjalke
        Doeke
        Ellie ster, pref 7
  Lobke Joukje ster, pref 4
        Wessel pref
      Oege pref
        Wieske ster, pref
    Joukje L ster, pref 4
        Hearke sport, pref
      Klazina ster, prest, pref 5
        Luwke ster

Stam 25: De moeder Lobke Joukje pref, voorlopig kroon heeft naast Sjieke nog een kroon merrie voorgebracht.Haar oma de merrie Klazina ster, pref, prest heeft 5 nakomelingen gebracht waarvan er 3 model zijn geworden en 4 dochters pref zijn verklaard. Men kan hier dus wel spreken van een fokzekere stam.

Lees meer
Desna van de Waterhoeve vb
2017 I Merrie

Toen we Desna ongeveer 3 maanden voor de veiling tegen kwamen was ze nog wat jeugdig en slungelig en miste wat kracht in de beweging. Toch zagen we een gouden draadje. Intussen is Desna van een eendje in een zwaan veranderd! Ze heeft een ruime stap en draaft zeer verheven en los door het lichaam met een krachtig achterbeen. Wat opvalt bij deze merrie is haar indrukwekkende front. In omgang is Desna vriendelijk en vrolijk maar weet goed wat ze wil. Klinisch zijn er geen bemerkingen. Voor haar leeftijd  heeft deze merrie zeer veel behang iets wat toch altijd nog ras kenmerkent is voor het Friese paard.

        Barteld
      Wander
        Nylke S ster pref
    Doaitsen sport
        Reitse sport pref
      Wieke v Schuilenburg model,prest, pref
        Bertina ster pref
  Gerben sport
        Fabe sport pref
      Sape sport
        Olcha model pref prest
    Seija vd Olde mette Moate ster
        Rypke
      Wobcke van Geerland ster, prest, pref
        Qurenske ster pref
Desna van de Waterhoeve vb
        Jochem sport pref
      Feitse pref
        Lysebet ster pref
    Folkert sport, pref
        wessel pref
      Leentsje ster, pref
        Trynke J ster
  Olga R ster
        Ferdinand
      Naen pref
        Truus model pref
    Zannecke R ster
        Tys
      Fannecke ster
        Jannecke ster, pref

DSC_0110 (2) DSC_0111 (2)

Stam 107: De moeder van Desna is de stermerrie Olga die voorlopig ster is verklaard. zij gaat via de

stermerrie Zannecke terug naar de stermerrie Fannecke die vervolgens weer een dochter is van de ster pref

Jannecke.

Lees meer
Hitte B fan t Hakkevelt vb
2018 I Merrie

Hitte is een dochter van de hengst Omer, ze doet haar vader zeer zeker eer aan het is een goed ontwikkelde merrie, ruim aan de maat, met een luxe exterieur en en opvallend mooi droog beenwerk. Bijkomende grote plus is haar, nu al, prachtige behang! Hitte beschikt over een krachtige ruime stap, ook in draf heeft  ze veel lossigheid in haar lijf en laat veel afdruk zien. ze is een blije merrie waar je met plezier mee werkt. Gezien haar moederlijn is dit niet verrassend; sport prestaties te over en daarvoor is een bewerkbaar karakter een vereiste! Bij de klinische keuring waren er geen bemerkingen op Hitte.

        Barteld
      Pyt
        Clazien ster
    Gjalt sport
        Lucas
      Margriet C
        Godiva ster, pref 7
  Omer
        Doeke
      Karst
        Romkje ster, pref 6
    Zandra fan ster, pref 5
        Nean pref
      Idske fan ster, pref 7
        Tjallie ster
Hitte B fan t Hakkevelt vb
        Djurre
      Nykle
        Eefke model
    Ielke sport
        Tjalling pref
      Imkje ster,prest pref 9
        Toltsje ster
  Twirre fan Lutke Peinjum ster
        Olof sport, pref
      Jasper sport, elite, pref
        Antje ut de Mieden ster,prest
    Hawar fan Lutke ster, pref 6
        Brandus ster, pref
      Unyk fan Lutke ster, pref 6
        Ealfrou ster pref 8

Stam 50: Eigenlijk zegt de stam fan Lutke Peinjum al genoeg over de kwaliteiten van deze merrie lijn, grootmoeder Hawar pref heeft maar liefst 6 ster merries voortgebracht, waaronder 1 kroon en een  sport merrie. Via Unyk pref gaan we terug naar de eveneens zeer goed fokkende Ealfrou pref, om uit te komen bij de uitmuntend fokkende merrie Setske welbekend de moeder van oud kampioen Beart .

Lees meer
Ida van den Meyerhofen vb
2018 I Merrie

Ida is een mooi lang gelijnd jaarling dat al een redelijk volwassen uitstraling heeft.  Een mooi hoofd, veel zelfhouding en correct beenwerk. Extra plus is dat ze voor een jaarling al prachtig behang heeft.  Als ze iets tot ontspanning komt kan ze heel goed stappen, haar manier van draven is bovengemiddeld en met veel gebruik van het lichaam. Ida is netjes in de omgang en kent al wat licht longeerwerk, dat ze met plezier doet.  Zeker een merrie die in de komende jaren nog van zich doet spreken. Ida is klinisch gezond bevonden.

        Olof sport, pref
      Jasper sport, elite, pref
    Beart sport, pref
        Feitse pref
      Setske F ster, prest, pref 13
        Kingke model, pref 4
  Meinte sport
        Oege pref
      Anton sport, pref
        Iduna ster, prest, pref10
    Boukje pref 9
        Jelmer
      Hadassah Marja ster, pref
        Rieka Rinia ster
Ida van den Meyerhofen vb
        Feitse pref
      Tjerk sport, pref
        Wijkje model,prest, pref 11
    Andries sport
        Nykle
      Gitte ster
        Sjoeky ster, pref 5
  Tjitske fan Brundyk ster
        Hearke sport, pref
      Atse
        Helmje ster, pref 6
    Rixt H ster
        Tjimme
      Welmoed ster, pref 5
        Jannigje ster, pref 6

Stam 50: Deze enter merrie Ida is een dochter van Tjitske ster die vervolgens terug gaat naar de stermerrie Rixst, moeder van 3 ster dochters. Zij gaat weer terug naar de ster pref merrie Welmoed om uit te komen bij de ster pref merrie Jannigje.

Lees meer
Joekel van de Zunne vb
2019 I Hengst

Joekel, zijn naam spreekt al voor zichzelf. een zeer goed ontwikkeld hengstveulen, met toch ook de luxe en elegantie die we graag zien in een fries paard. De moeder van Joekel is eveneens de moeder van de goedgekeurde hengst Tiede, wat deze twee dus halfbroertjes maakt. Deze jongeman heeft een zeer goede stap en een uitmuntende manier van draven, waarbij zijn verruiming positief opvalt. In de omgang is Joekel ongecompliceerd en sociaal. Joekel is helaas niet op de keuring gepresenteerd dit jaar wegens ziekte van de eigenaar, hij had anders vast en zeker hoge ogen gegooid! maar wij hopen en denk toch in de toekomst nog wat van deze aparte verschijning weer tehoren want met  ijn afstamming is Joekel zeker interressant voor de hengstenkeuring en u zult het ongetwijveld met ons eens zijn dat er dat er ook een sport paard in dit veulen schuil gaat. klinisch geen bemerkingen. Joekel heeft geen witte zolen en 2 ingedaalde testikels.

        Olof sport, pref
      Jasper sport, elite, pref
    Beart sport, pref
        Feitse pref
      Setske F ster, prest, pref 13
        Kingke model, pref 4
  Epke sport
        Oege pref
      Anton sport, pref
        Iduna ster, prest, pref 10
    Klaske Evaa ster
        Reitse sport, pref
      Evaa ster
        Saapke ster, pref 4
Joekel van de Zunne vb
        Feitse pref
      Tjerk sport,pref
        Wijkje model, prest, pref
    Loadewijk sport,elite
        Jurjen
      Marianne vd Zuiderwaard ster
        Fenni ster, pref 7
  Corrine ster
        Gerlof
      Teunis sport, pref
        Gertruda ster, pref7
    Floor Brechtje ster
        Feitse pref
      Brechtje ster, pref 5
        Berbertje ster, pref 6

Stam 8: De ruim 1.70 metende merrie Corrine is moeder van de bekende hengst Tiede, evenals een kroon merrie. Ook uit de oud jeugdkampioen van Ambt Delden, Floor Brechtje zijn al enkele goede keurings paarden voort gekomen. Van de merrie Berbertje is algemeen bekend wat zij voor de fokkerij heeft betekend; zij is o.a. de moeder van Sierk.

Lees meer
Sjoukje B Ster
2013 I Merrie

Sjoukje is een imponerende merrie met een mooi hoofd en geweldige manen. Ze is langgelijnd en staat mooi in het type. Sjoukje heeft een heel gemakkelijke stap en een erg mooie gedragen manier van draven waarbij ze veel balans en ruimte laat zien. Sjoukje heeft al 2 1e premie veulens gebracht die nu in de opfok staat voor de H.K 2020. Als 3 jarige heeft ze een ABFP test gedaan met 79 punten onder het zadel en 76.5 punten aangespannen. Recent is Sjoukje weer aan het werk gegaan onder het zadel en dat pakt ze fantastich op. Ze is werkwillig en enthousiast maar ook erg betrouwbaar. In haar schuilt niet alleen een potentiele kroonmerrie, maar ook een echt dressuurpaard voor de liefhebber of een leuk recreatie paard voor de hobbyist. Sjoukje is door omstandigheden maar 1x geinsemineerd in 2019 en was hellaas niet dracht, voor de toekomst mag het geen probleem zijn om deze merrie voor de fokkerij in te zetten. De klinische keuring was in orde.

        Oege pref
      Lolke
        Zwaantje F ster
    Felle sport
        Gerlof
      Zorinda D ster pref 5
        Orinda ster pref
  Alwin sport
        Feitse sport pref
      Tsjerk sport pref
        Wijkje model pref prest
    Waldiena B.L. ster
        Oege pref
      Jildou fan Vriesburg stb pref 4
        Ninke ster.
Sjoukje B ster
        Olof sport pref
      Jasper sport elite prest
        Antje ut de Mieden ster prest
    Haitse sport
        Rypke
      Jeldau fan 'e Wigeri model pref 5 prest
        Welmoed fan 'e Wigeri model pref
  Blomkje fan 'e Hynsteblom ster
        Tamme
      Leffert sport pref
        Bontsje ster pref
    Terkje fan 'e Hynsteblom ster pref 5
        Reitse sport pref
      Geartsje R Ster pref 4
        Aukje T ster pref

Stam 117: Sjoukje gaat terug via haar ster moeder Blomkje naar de zeer vruchtbare ster pref merrie  Terkje zij gaat vervolgens vian de Reitse dochter Geartsje ster terug naar Aukje T ook ster en pref, ook als we nog verder terug zouden gaan vinden wij nog 5 genartatie's met minimaal ster  predikaten.

Lees meer
Inke van den Meyerhofen
2018 I Merrie

Inke is een een mooi groot en toch jeugdig ogend jaarling. Ze kijkt met haar mooie koppie blij de wereld in. Inke heeft mooi droog en correct beenwerk. Een hele deftige dame al om te zien. Inke kan erg goed en correct stappen en heeft een hele mooie manier van draven. Ze heeft de sportgenen van moeders kant en het keuringstalent  en uitstraling van vader Beart. Als veulen behaalde ze al een 1e premie. Inke is klinisch in orde bevonden.

        Reitse sport, pref
      Olof sport, pref
        Wieneke ster, prest
    Jasper, sport, elite, pref
        Franke
      Antje ut Mieden ste,r prest
        Elskje ster, pref 9
  Beart sport, pref
        Jochem sport, pref
      Feitse pref
        Lysebet ster, pref 8
    Setske F ster, prest, pref 13
        Dagho
      Kinge model, pref 4
        Namke model, pref 8
Inke van den Meyerhofen
        Tamme
      Leffert sport, pref
        Bontje ster pref 5
    Mintse sport
        Lammert pref
      Jieldou ster, pref, prest
        Wieskje ster
  Vimke kroon, sport
        Ygram
      Thomas
        Hetske ster, pref
    Welmoed Sleattemar ster, pref
        Jochem sport, pref
      Irsela ster
        Wealtje model, pref 8

Stam 43: Inke is een dochter van de kroon en sport merrie Vimke, zij gaat terug naar Welmoed ster, pref die tevens de moeder is van de 2 kroon merrie's Vimke en Femke. Vervolgens komen wij bij de stermerrie Irsela die  helaas geen pref is maar wel 2 preferente dochters heeft, Irsela stamt weer af van de alom bekende  Wealtje model, pref

Lees meer
Jelle H fan Neeltsje vb
2019 I Hengst

Jelle is een jeugdig hengstveulen met  voldoende maat. Jelle heeft een erg mooi hoofdje en kijkt wijs van zich af de wijde wereld in.  Hij heeft een goede stap en laat in draf nu al zien dat hij goed  kan schakelen. In beweging maakt hij een mooi front  en gaat hij bergopwaarts. In zijn afstamming zijn sport en predikaten verankerd, niets staat hem in de weg om aan een mooie carriere te beginnen als hij later groot is. Klinisch zijn er geen bemerkingen. Jelle heeft geen witte zolen en 2 ingedaalde testikels.

        Olof sport, pref
      Jasper sport, elite, pref
    Beart sport, pref
        Feitse pref
      Setske F ster, prest, pref 13
        Kingke model, pref 4
  Epke sport
        Oege pref
      Anton sport, pref
        Iduna ster, prest, pref 10
    Klaske Evaa ster
        Reitse sport, pref
      Evaa ster
        Saapke ster, pref 4
Jelle H fan Neeltsje vb
        Jasper
      Dries sport
        Hiltsje fan Nes model, pref,prest
    Uldrik
        Tsjerk sport, pref
      Eeke fan Vesta Hoeve ster, pref
        Ynschje stb, pref 4
  Neeltsje Ymte ster
        Leffert sport, pref
      Mintse sport
        Jieldou ster, pref, prest
    Ymtje K.M ster
        Fokke
      Teunie Boszorg ster
        Duotsje ster, pref

 Stam 35: Jelle gaat via zijn nog jonge ster moeder Neeltje Ymte terug naar Ymtje KM ster. Daarna vinden we een merrie uit de Boszorg fokkerij; Teunie Boszorg ster, die weer een dochter is van de ster pref merrie Duotsje.

Lees meer
Liefke vd Oude Kleefsebaan
2019 I Merrie

Liefke is een zeer luxe merrieveulen dat over alles beschikt dat je graag in een veulen ziet; uitstraling, luxe, zelfhouding en elegantie. De stap is mooi door het lichaam en ruim, haar manier van draven is verheven en met veel kracht.  Ze is vriendelijk in de omgang en gedraagt zich beschaafd. De moeder van Liefke is de stamboek merrie Silke van de Oude Kleefsebaan, zij wordt in de sport uitgebracht. Op het moment in de klasse m1, maar op termijn zit het sport predicaat er aan te komen. Liefke is klinisch gezond bevonden en dit 1e premie merrie veulen van de goedverervende hengst Tiede kan dan ook zeer zeker een  paard voor de toekomst worden zowel op keurings gebied als in de sport.

        Lolke sport
      Felle sport
        Zorinda D ster, pref
    Alwin sport
      Waldiena B.L ster
  Tiede
      Loadewijk sport,elite
    Corrine ster
        Teunis sport, pref
      Floor Brechtje ster
        Brechtje ster, pref 5
Liefke vd Oude Kleefsebaan
        Jasper sport, elite, pref
      Dries sport
        Hiltje fan Nes model, prest, pref 5
    Uldrik
        Tjerk sport, pref
      Eeke fan Vesta Hoeve ster, pref 4
        Ynschje pref 4
  Silke vd Oude Kleefsebaan stm
        Tamme
      Leffert sport, pref
        Bontsje ster, pref 5
    Sjoukje vh Schar ster sport prest pref 4
        Bendert
      Deli vh Schar ster, pref 5
        Lonneke ster, pref 4

Stam 44: De grootmoeder Sjoukje ster, pref, prest en zelf ook spor,t bracht ook al 2 paarden die het  predicaat sport hebben. Zij is weer een dochter van Deli ster, pref die via Lonneke ster, pref terug gaat naar de eveneens ster pref merrie Swobkje.

Lees meer
Ate fan e Hameren Ster
2016 I Hengst

Ate is een imponerende hengst met veel rasuitstraling en elegantie.  Ate is al keurig onder het zadel afgericht en doet dat werk ook heel makkelijk.  Hij is makkelijk te rijden, niet snel afgeleid en wil graag voor de ruiter werken. Ate kan bovengemiddeld goed draven en heeft ook zijn ster predicaat al in de pocket. En mooie sport topper in de dop! Zowel bij het klinisch onderzoek als op de rontgenfoto's zijn geen bemerkingen.

        Leffert Sport Pref
      Mintse Sport
        Bontsje Ster Pref 5
    Tsjalle Sport, Pref
        Brandus Sport Pref
      Welmoed fan Fjildsicht Ster Prest Pref
        Hadewich Ster Prest Pref
  Jehannes Sport
        Wessel Pref
      Oepke
        Trienke Ster Pref
    Femke van Dedgum Ster Prest Pref
        Fokke
      Tsjollie Ster Pref
        Eelsiena Stb
Ate fan e Hameren Ster
        Feitse Pref
      Tsjerk Sport Pref
        Wijkje Model Prest Pref 11
    Loadewyk Sport
        Jurjen
      Marianne vd Zuiderwaard Ster
        Fennl Ster Pref 7
  Minke fan e Hameren Ster
        Olof Sport
      Jasper Sport Pref
        Antje ut Mieden Ster Pref
    Geartsje fan e Hammeren Ster
        Leffert Sport Pref
      Hinke fan e Hameren Ster Pref 6
        Lutske Ster

Stam  219: Ate werd ster verklaard tijdens de H.K 2018 en liep mee tot de 3e bezichtiging. Ate was de 1e nakomeling van zijn moeder Minke en werd  direct ster verklaard . Via de stermerrie Geartsje gaan wij terug naar de goed fokkende Hinke  ster pre,f  om uit te komen bij de stermerrie Lutske. Deze stam van de fam Osinga staat bekend om zijn vele fijne sport en gebruikspaarden.

Lees meer
Drewes fan Berltsum Vb
2017 I Hengst

Drewes is een imposante hengst met iets een barokke uitstraling, hij heeft mooi behang en lijkt indrukwekkend. Zijn mooie uiterlijk heeft hij ongetwijfeld van zijn vader Epke mee gekregen. Drewes was aanwezig op de 1e bezichtiging dit jaar, maar werd helaas niet aangewezen voor de volgende ronde. Wel is hij dus al licht gelongeerd en mooi in conditie. Zijn stap en draf zijn erg ruim en gemakkelijk. Wij zien op termijn in deze Drewes zeker een sterhengst, zijn stokmaat van 1.68 maakt dat hij nu zeker nog niet op optimale kracht is. Drewes is makkelijk in de omgang en altijd blij als hij iets mag doen! Een fijn paard op straks op het gemak mee aan het werk te gaan. Zowel de klinische keuring als de rontgenfoto's zijn in orde.

        Olof Sport Pref
      Jasper Sport Elite Pref
        Antje ut de Mieden Ster Prest
    Beart Sport Pref
        Feitse pref
      Setske F Ster Prest Pref 13
        Kingke Model Pref 4
  Epke Sport
        Oege Pref
      Anton Sport Pref
        Iduna Ster Prest Pref 10
    Klaske Evaa Ster
        Reitse Sport Pref
      Evaa Ster
        Saapke Ster Pref 4
Drewes fan Berltsum Vb
        Tamme
      Leffert Sport Pref
        Bontje Ster Pref
    Onne Sport
        Hearke Sport Pref
      Ytsje Ster Pref
        Korrie Ster Pref
  Wobkje Ster Pref
        Reitse Sport Pref
      Olof Sport Pref
        Wieneke Ster Prest
    Quincy H Ster Prest Pref
        Djurre
      Atsje Ster Pref
        Fredau Ster Pref

Stam  36: Drewes komt uit een goede en bewezen stam met  veel preferent bloed. Zijn moeder  heeft  onder andere 2 nakomelingen ook van Epke die inmiddels ster zijn verklaard.  Via haar gaan wij terug naar  de ster preferente prestatie moeder Quincy  die onder andere  Model, Kroon, Sport en Elite merrie's heeft voort gebracht. Vervolgens komen wij bij de eveneens preferente stermerrie Atsje die weer een dochter is van Fredau, ook preferent en ster.

Lees meer
Jorrit B vb
2019 I Hengst

Dit super luxe hengst veulen van drievoudig kampioens hengst Jurre uit  een kroonmerrie van de ook meervoudig kampioen  Beart heeft de genen om in hun voetsporen te treden!  Jorrit kreeg dit jaar op de keuring ook al een 1e premie, het begin van zijn carriere is dus al veelbelovend. Hij heeft de uitstraling om een hele echte te worden! Jorrit kan krachtig en ruim stappen, zijn draf is goed gedragen en los door zijn hele lichaam. Hij laat nu al het vermogen zien om hierin nog te kunnen schakelen. Dat maakt hem niet alleen een potentieel kandidaat voor de hengsten keuring maar ook nog heel interessant als sportpaard. Klinisch is Jorrit in orde bevonden. Jorrit heeft 2 ingedaalde testikels en geen wit.

        Sierk
      Ulbert Sport
        Famke D Ster Pref
    Maurits Sport
        Ulke Sport
      Wendy Pompebled Ster Pref
        Inge H Ster
  Jurre Sport
        Olof Sport Pref
      Jasper Sport Elite Pref
        Antje ut Mieden Ster Prest
    Teatske L Ster
        Teunis Sport Pref
      Grietsje Ster
        Joukje L Ster Pref 4
Jorrit B Vb
        Olof Sport Pref
      Jasper Sport Elite Pref
        Antje ut Mieden Ster Prest
    Beart Sport Pref
        Feitse Pref
      Setske F Ster Pref Prest 13
        Kinge Model Pref 4
  Tetsje B Kroon
        Hearke Sport Pref
      Reitse Sport Pref
        Pauliene Ster Pref
    Geartsje R SterPrest Pref 4
        Naen Pref
      Aukje T Ster Pref 4
        Geartsje Ster

Stam 117: Jorrit heeft  naast veel preferent en kampioensbloed ook  nog sport bloed in zijn afstamming. Niet alleen Jurre Sport, ook zijn moeder Tetsje B Kroon heeft een ABP test gedaan met 78 punten. Ook oma Geartsje R ster prestatie preferent heeft een IBOP test van 81 punten gedaan. Via haar gaan we terug naar Aukje T ster preferent om uit te komen bij Geartsje ster.

Lees meer
Codor Vb
2016 I Hengst

Codor is een mooi grote groet stoere hengst  die misschien iets wat klasiek aan doet, maar als hij begint  te bewegen  doet hij je versteld staan door zijn lichtvoetigheid. Codor is een hengst met heel veel kracht in zijn bewegingen. Hij kan goed stappen en bovengemiddeld draven!  Codor is een lief en betrouwbaar paard hoewel  hij weet wel dat hij hengst is. Codor is licht betuigd en zadelmak, de basis is dus aanwezig om lekker verder aan het werk te gaan met deze krachtpatser.

Zowel de klinische keuring als de rontgenfoto's van Codor zijn in orde.

        Tamme
      Leffert Sport Pref
        Bontje Ster Pref 5
    Onne sport
        Hearke Sport Pref
      Ytsje Ster Pref 6
        Korrie Ster Pref 6
  Jerke sport
        Feitse Pref
      Tjerk Pref
        Wijkje Model Prest Pref 11
    Reina vd Wittewijk Model
        Oege Pref
      Baukje fan Reidfild
        Tsjepke ster
Codor Vb
        Jasper Sport Pref
      Beart Sport Pref
        Setske Ster Prest Pref 13
    Pier Sport
        Aiso
      Jikke Ster
        Frisianna Pref 4
  Hetske K Ster
        Feitse Pref
      Folkert Sport pref
        Leentsje J Ster Pref 5
    Ilona K Model
        Gerlof
      Vicci Pref Prest 4
        Sytske Ster Pref 4

Stam 25 : Codor komt uit de stermerrie Hetske, zij is een dochter van de model merrie Ilona. Zij gaat terug naar de Gerlof dochter Vicci prestatie preferent die de moeder is van maar liefst 3 model dochters. Via haar gaan we terug naar de ster preferente merrie Sytske.

Lees meer
Friese Sjees
2013 I

Mooi originele Friese Sjees die +/- 15 jaar geleden is gebouwd door de bekende Friese Sjezen bouwer Jannes vd Wal. Deze Sjees is opgenomen in het Friese Sjezen stamboek onder nr 200 bij deze  Sjees horen het nog originele lemoen en disselboom de Sjees is nog in zeer goede staat en heeft altijd nog dienst gedaan op de concours velden in Nederland.

Lees meer
Julius van de Philarina Hoeve Vb
2019 I Hengst

Julius kreeg dit jaar niet voor niets een 1e premie, het  is een goed ontwikkelt hengst veulen met veel uitstraling, en goed aan de maat beschikt over een goede stap. zijn manier van draven is erg krachtig en imponerend. Hij beweegt  makkelijk en los door het lichaam. Julius is makkelijk en vriendelijk in de omgang. Hij is zeker een kandidaat voor de hengsten keuring als hij daar de leeftijd voor heeft! . De klinische keuring van Julius was in orde. Julius heeft 2 ingedaalde testikels en geen wit.

        Barteld
      Wander
        Nylke Ster Pref
    Doaitsen Sport
        Reitse Sport Pref
      Wieke v Schuilenburg Model Pref Prest
        Bertina Ster Pref
  Bene Sport
        Tamme
      Leffert Sport Pref
        Bontsje Pref
    Wilma vd Zuiderwaard Ster Pref
        Oege Pref
      Jenni vd Zuiderwaard Ster
        Fenni Ster Pref
        Feitse Pref
      Tjerk Sport Pref
        Wijkje Model Prest Pref
    Norbert sport
        Hearke Sport Pref
      Amalia-Annie Model Pref
        Cevia Ster Pref
  Lieve vd Maria Louise Hoeve Ster
        Reitse Sport Pref
      Goffert Sport
        Nynke Ster
    Elosabeth P Ster
        Djurre
      Emma P Ster Prest Pref
        Janke P

Stam 50: Via de stermerrie Lieve vd Maria Louise Hoeve komen wij bij de merrie Elisabeth ster om via   haar terug te gaan naar de goed fokkende prestatie merrie Emma ster preferent. Zij is vervolgens een dochter van de stermerrie Janke die op haar beurt weer de preferente hengst Tjalling als vader heeft.

Lees meer
Jitske B Vb
2019 I Hengst

Jitske B is voor haar leetijd en al zeer volslagen veulen maar toch nog luxe in haar lichaam.  Ze heeft eeen mooie hals met veel kap en een sierlijk voorkomen. Jitske stapt goed en haar draf is sterk en goed gedragen.  Ze heeft een grote hoeveelheid kampioenen in haar afstamming en vanuit haar moederlijn heel veel prefent bloed. Daarnaast ook nog veel paarden met het sport predicaat. U kunt dus met deze merrie alle kanten op; sport, keuringen en in de fokkerij!. De klinische keuring van Jitske was in orde.

        Feitse Pref
      Tsjerk Sport Pref
        Wijkje Model Pref Prest
    Norbert Sport Pref
        Hearke Sport Pref
      Amalia Annie Model Pref 4
        Cevia Ster Pref 6
  Menne Sport
        Jasper Sport Elite Pref
      Beart Sport Pref
        Setske F Ster Prest Pref 13
    Nynke fan Skanswyke ster Pref
        Nykle
      Eefke fan de Bosk Ster Pref 4
        Imkje Ster Pref Prest 9
Jitske B Vb
        Olof Sport Pref
      Jasper Sport Prest Pref
        Antje ut Mieden Ster Prest
    Haitse Sport Elite
        Rypke
      Jeldau fan Wigeri Model Prest Pref 7
        Welmoed Wigeri Model Pref 4
  Blomkje fan Hynsteblom Ster
        Tamme
      Leffert Sport Pref
        Bontsje Ster Pref
    Tjerkje fan Hynsteblom Ster Pref 5
        Reitse Sport Pref
      Geartsje R Ster Prest Pref 4
        Aukje T Ster Pref 4

Stam 117:  De moeder Blomkje ster is een dochter van de sport hengst Haitse die als 1 van de weinige hengsten het predikaat  sport elite heeft. Via haar gaan we terug naar de preferente stermerrie Terkje die een ibop heeft gelopen van 77,8 punten, zij is een dochter van de ster prestatie preferente Geartsje die op haar beurt de bekende oud kampioen Reitse als vader heeft, haar moeder is de eveneens ster preferente merrie Aukje.

Lees meer
Kyra Hetske S vb
2016 I Merrie

Kyra Hetske is een erg goed ontwikkeld merrieveulen dat opvalt door haar mooie front en haar droge beenwerk. Daarnaast heeft ze voor een veulen al opvallend veel behang, iets dat vanuit de moederlijn komt!  Als zij begint te bewegen gaat ze mooi bergopwaarts van start en blijft goed gedragen bewegen met veel ruimte. Ook de stap van dit merrie veulen is ruim voldoende. Kyra is een vrolijk veulen dat zich netjes gedraagt en al veel in de handen is geweest.  Zeker een paard om in de gaten te houden voor de toekomst! Bij de klinische keuring zijn er geen bezwaren gevonden.

        Olof sport, pref
      Jasper sport, elite, pref
    Beart sport, pref
        Feitse pref
      Setske F ster, prest, pref 13
        Kingke model, pref 4
  Meinte sport
        Oege pref
      Anton sport, pref
        Iduna ster, prest, pref10
    Boukje pref 9
        Jelmer
      Hadassah Marja ster, pref
        Rieka Rinia ster
Kyra Hetske S vb
        Feitse pref
      Tjerk sport, pref
        Wijkje model, pref, prest 11
    Norbert pref, sport
        Hearke sport, pref
      Amalia-Annie model, pref
        Cecia ster, pref 6
  Hetske fan it Heim ster
        Wessel pref
      Oege pref
        Wieske ster, pref
    ReKe Z ster, pref 9
        Wypke
      Hiltsje ster, pref 4
        Wilma ster

Stam 102:  Moeder Hetske fan it Hiem ster heeft 4 nakomelingen gebracht  die nog niet op de keuring zijn voorgesteld. De moeder van Hetske, Reke Z ster is intussen al dubbel preferent met oa een kroon en een model dochter, de model dochter is een volle zus van Hetske, zij werd als veulen op een veiling verkocht voor maar liefst 11.000 euro! Via haar komen we bij  Hiltsje B ster pref en weer bij  Wilma ster, zij is weer een dochter van de ster preferente Tjitskje.

Lees meer
Frits van t Klaphek
2017 I Hengst

Frits is een stoere hengst met zeer veel ras uitstraling, hij heeft een stevige bos manen en een mooi sprekend hoofd. Frits is al mooi aan de maat voor zijn leeftijd. Frits is naar de 1e bezichtiging van de hengsten keuring  geweest, helaas niet aangewezen voor de 2e ronde. Hij is al wel gelongeerd en aangespannen en wij vinden het een heel fijn en makkelijk paard in het werk. Ook in het verkeer is hij nuchter.  Frits heeft een goede stap, een goede draf en een hele fijne galop! Dat, en zijn fijne karakter maken hem bij uitstek geschikt als sport of recreatie paard. We verwachten dan ook nog van hem te horen in de toekomst, veel Hessel nakomelingen doen het al opvallend goed, dus dat zou moeten kunnen!

Zowel de klinische keuring als de rontgenfoto's zijn in orde.

        Feitse Pref
      Tsjerk Sport Pref
        Wijkje Model Pref Prest
    Norbert Sport Pref
        Hearke Sport Pref
      Amalia-Annie Model Pref 4
        Cevia Ster Pref 6
  Hessel Sport
        Pyt
      Jelke
        Maria v Hop Ster Pref
    Jitsche vd Stierenweg Ster
        Gerlof
      Fryske vd Boschwijk Ster Prest Pref 6
        Keltje Ster
Frits van t Klaphek
        Jelmer
      Erik Sport
        Stina Ster
    Arjen Sport
        Nicolaas
      Femke v Hiddum Ster
        Jenneke T ster Pref 5
  Rinskje fan it Noarderein Ster
        Tamme
      Leffert Sport Pref
        Bontsje Ster Pref 5
    Wimke f it Noarderein Model Sport
        Dimer
      Ljutske Ster Prest
        Bettie Ster Prest

Stam:122: Frits komt uit de stermerrie Rinskje, zij is ook de moeder  van Tamke die definitief kroon is en kampioen op de fokdag in Timmel was. Via haar gaan wij terug naar Wimke model en sport, haar moeder is vervolgens de ster en prestatie merrie Bettie om uit te komen bij Piterkje ster prestatie preferent. Wat opvalt aan deze moeder lijn is dat er vele sport paarden uit voortkomen.

Lees meer
Bekijk alle paarden >

Meld je aan voor onze nieuwsbrief